Paskaita apie muzikos technologijas

Kodėl muzikos industrija šiandien be muzikos technologijų neįsivaizduojama? Kodėl išgirdę mėgstamą dainą ar išvydę meistriškai įgarsintą koncertą turėtume būti dėkingi ne tik kūrėjui, atlikėjui, bet ir garso specialistui? Kodėl žiūrėdami filmą kartais stipriai susitapatiname su ekrane rodomais personažais ir siužetinėmis linijomis?

Atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų atskleidė muzikos technologas Justas Pilibaitis, kovo 10 d. viešėjęs būsimų devintokų muzikos teorijos pamokoje. Baigęs muzikos technologijų studijas Kauno technologijos universitete, šiandien J. Pilibaitis ne tik pats kuria garsinius ir vizualinius projektus, įgarsina renginius, bet ir dirba garso režisieriumi Lietuvos radijuje.

Aštuntos klasės teorinių dalykų pamokos svečias pasidalino įvairialype patirtimi, pristatė savo kūrybą ir atsakė į moksleivių klausimus, be to, ne sykį paliudijo muzikos teorijos svarbą kasdienėje veikloje. Pasibaigus pamokai, aštuntokai džiaugėsi išvydę be galo plačią sferą, kurioje muzikos technologijos ir kūrybos galia kuria naujus skambesius.

Susitikimą organizavo Teorinių dalykų metodinės grupės mokytojas Ignas Gudelevičius.