Styginių instrumentų orkestras

Vadovai – LORETA PUGAČIUKIENĖ,  JONAS ARMONAS

Styginių orkestras- tai pirmasis susitikimas dideliame būryje grojančių bendraminčių, laikančių rankose smuiką , violončelę ar kontrabosą. Čia susirenka dar nedrąsūs 12-14 metų vaikai, dairosi, susipažįsta, kartu mokosi sekti dirigentą , kartais klysta, prisitaiko – taip perpranta ansamblinio muzikavimo subtilybes.
” Mažiukų” orkestras ( kaip jį pavadina dažnas)- tai nuolat kintantis organizmas: vaikai pasimoko 1 ar 2 metus ir, perkandę grojimo drauge pradžiamokslį, keliauja toliau – į svajonės išsipildymą – simfoninį orkestrą. Styginių orkestras tarsi mažasis tramplinas į galingą muzikos pasaulį. Čia jiems duodamas pirmasis meilės muzikai skiepas.

Styginių orkestras gyvuoja nuo pat Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos susikūrimo. Iš pradžių tai buvo nedidelis ansamblis, vėliau peraugo į kamerinį moksleivių orkestrą. Ypač sėkmingas buvo periodas, kai kolektyvui vadovavo tuometis mokyklos direktorius V. Kabelis. O ir vėliau, įvairiais periodais, besikeičiant vadovams ( A. Alenskas, I. Kirzner, T. Ramančiūnas), styginių orkestras koncertuodavo ir mokykloje, ir dainų šventėse, ir įvairiuose festivaliuose.

Šiuo metu orkestre griežia virš 50 vaikų. Vadovai- mokyt. Loreta Pugačiukienė ir Jonas Armonas. Jau daugelį metų vyksta Kalėdiniai šventiniai koncertai, orkestras paruošia per metus 2-3 programas, dalyvauja orkestrų festivaliuose, rengia programas su užsienio šalių ( Armėnijos, Gruzijos, Izraelio, Rumunijos, Ukrainos ir kt.) ambasadomis, koncertuoja įvairiausiose Vilniaus miesto koncertų salėse: Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje, Žydų tolerancijos centre, Valdovų rūmų didžiojoje menėje, Taikomosios dailės muziejuje, Šv. Jonų bažnyčioje ir kt.

Kviečiame į trumpą foto ekskursiją