Senosios muzikos ansamblis „Lirum”

Vadovė –  AUKSĖ STANKEVIČIENĖ

Ansamblio narės: Gabija Vaišvilaitė, Vaiva Sasnauskaitė, Gabija Besonovaitė, Jorė Ruškytė, Anastasija Turkina, Akvilė Mykolaitytė, Dominyka Kriogaitė, Augusta Levickaitė.

„LIRUM“ – B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos vokalinis merginų ansamblis, dainuojantis renesanso ir ankstyvojo baroko pasaulietines dainas. Tai – dvarų muzika, skambėjusi to laikmečio visoje Europoje ir Lietuvos didikų dvaruose bei rezidencijose. Dainos atliekamos senosiomis italų, prancūzų, ispanų ir anglų kalbomis. Jų tekstuose atsispindi laiminga bei skausminga meilė, kančia dėl mylimojo, kasdienis dvaro gyvenimas ir intrigos, švenčių ir puotų linksmybės. Siekiant pagyvinti dainos tekstą, dainavimą palydi senovinio šokio elementai . Viduramžiškos muzikos autentiškumą pabrėžia ir ansamblio kostiumai, atkurti pagal to meto piešinius bei ikonografiją.

Reprezentuodamas B. Dvariono muzikos mokyklą, ansamblis koncertuoja istoriniuose Lietuvos dvaruose, Valdovų rūmuose, įvairiose koncertų salėse, dalyvauja festivaliuose bei reprezentaciniuose renginiuose.

Tai vienintelis ansamblis Lietuvoje, atliekantis vokalinę viduramžių muziką.