Pučiamųjų instrumentų metodinė grupė

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų metodinė grupė yra viena seniausių Vilniaus mieste. Jos ištakos siekia 1948 metų vasario 17 dieną, kai buvo įkurta Pirmoji Vilniaus septynmetė muzikos mokykla. Mokykloje dirbo talentingi ir pasiaukojantys žymūs muzikai-pedagogai: Antanas Mačiulskis, Antanas Kėvišas, Kazytė Kvedaravičiūtė-Šimkūnienė, Petras Abukevičius, Albinas Pupkevičius, Zenonas Jakučionis, Rimas Baltrėnas, Michailas Dukeris, Algimantas Burdulis, Jūratė Grincevičiūtė-Bažanovienė, Zenonas Juozapavičius, Vilimantas Vitartas, Vidutis Kerbelis, Aleksandras Kozlovas ir kt… Jų neįkainojamas pedagoginis palikimas šiandien lydi mokytojus, siekiančius muzikavimo pučiamaisiais instrumentais aukštumų.

Šiuo metu pučiamųjų instrumentų metodinei grupei pirmininkauja mokytojai ekspertai Vilija Filmanavičienė ir Algirdas Šuminas.

Metodinės grupės mokytojai: Arvydas Barzinskas, Robertas Beinaris, Vilija Filmanavičienė, Gintaras Grigaitis, Daina Gutauskienė, Albinas Guželis, Vilmantė Kaziulytė-Stanislovaitė, Paulius Bernardas Koncė, Vilius Pocius, Elena Musteikienė, Marius Pupkovas, Vytenis Gurstis, Ramūnas Rėčkus, Algirdas Šuminas, Egidijus Taleikis, Arūnas Valiulis, Egidijus Stanelis, Giedrius Steponaitis, Marius Šinkūnas, Arūnas Zujus, Alvydas Meškėnas, Marius Kavaliauskas.

Moksleiviai mokosi groti fleita, obojumi, klarnetu, fagotu, valtorna, saksofonu, trimitu, trombonu, tūba, eufonija, tenoru. Mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvauja ne tik mokyklos, miesto, bet ir visos šalies kultūrinėje veikloje, rengia projektus, organizuoja konkursus, festivalius, koncertus, yra tarptautinių renginių dalyviai, konkursų nugalėtojai.

Tarptautinį pripažinimą ir puikius muzikavimo rezultatus pučiamųjų instrumentų metodinė grupė pasiekia, nes pedagogai kūrybingai derina tradicinius ir pačius moderniausius ugdymo metodus. Mokymo programos pritaikomos kiekvienam mokiniui pagal galimybes ir muzikinius gabumus. Mokymo turinys nuolat atnaujinamas, pildomas moderniu, kūrybingumą skatinančiu turiniu, surinktu iš naujausios pasaulinės muzikos šaltinių. Kūrybingas ugdymo metodų taikymas, suteikia moksleiviams sąlygas kurti muzikos meno stebuklą, supažindina su pasaulio muzikos paveldu. Baigę mokyklą absolventai tampa ne tik muzikinės kultūros, paveldo gerbėjais bei žinovais, mėgėjų meno kolektyvų dalyviais, bet gali rinktis profesionalaus muziko kelią – stoti į aukštąsias muzikos mokyklas.

Metodinės grupės mokytojai tobulina savo pedagogines žinias, dalijasi sukaupta patirtimi su Lietuvos ir užsienio muzikos mokyklų mokytojais. Lankstus ir kūrybingas mokymo procesas sukuria galimybę pučiamųjų instrumentų metodinės grupės mokiniams muzikuoti įvairių sudėčių ansambliuose ir orkestruose. Modernios, įdomios ugdymo programos, aktyvi koncertinė veikla lemia aukštus metodinės grupės moksleivių apdovanojimus Vilniaus miesto, respublikos ir tarptautiniuose renginiuose.

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos fleitos klasės mokytojų iniciatyva 2004 metais buvo įkurtas Fleitų orkestras, kuriam vadovauja pedagogas Marius Pupkovas. Kolektyvas unikalus sudėtimi: mokiniai čia muzikuoja ne tik visiems gerai žinomomis skersinėmis fleitomis, bet ir retais instrumentais–altine, bosine ir kontrabosine fleitomis. Fleitų orkestras dalyvauja įvairiuose projektuose, respublikiniuose bei tarptautiniuose festivaliuose, konkursuose, laimi prizines vietas, koncertuoja žymiausiose Lietuvos koncertų salėse. Mokiniai yra įvaldę įvairų repertuarą-nuo senovinės bažnytinės, klasikinės iki moderniosios muzikos. Fleitų orkestrui mokinius ruošia pedagogai-Vilija Filmanavičienė, Daina Gutauskienė, Elena Musteikienė, Vytenis Gurstis, Marius Pupkovas.

Pučiamųjų metodinė grupė organizuoja tradicinius festivalius ir konkursus. Populiarinant obojaus instrumentą, organizuojamas tradicinis  tarptautinis „Obojininkų čempionatas“, mokytojo R. Beinario iniciatyva. Kas dveji metai organizuojamas J. Tiškaus  Pučiamųjų orkestrų ir Bigbendų festivalis. Mokyklos direktorės  Irenos Karsokienės iniciatyva organizuotas  ir labai populiariu tapęs kas du metus organizuojamas  Tarptautinis  medinių ir varinių pučiamųjų instrumentų solistų ir ansamblių konkursas-festivalis „Ventus musicale“.