Choras „Andante“ vadovaujamas Auksės Stankevičienės, koncertmeisterė Dalia Šakenytė, neseniai grįžo iš edukacinės koncertinės išvykos po Austriją – šalies, kurioje kiekviename žingsnyje juntama gyva muzikos dvasia ir turtinga istorija. Ši išvyka buvo ne tik koncertinė kelionė, bet ir ypatinga bendrystės bei prasmingų patirčių kupina akimirka.
Su mumis kartu keliavo Juozo Tallat- Kelpšos konservatorijos gimnazistų choras. Per šias dienas tapome dar artimesni – tarsi viena didelė muzikuojanti šeima, besidalijanti džiaugsmu, nuovargiu, juoku ir daina.
Į šią kelionę atvežėme būsimos moksleivių dainų šventės programą, kuri suskambo Vienos Šv. Otmaro bažnyčioje. Tai tarsi dalelė Lietuvos, kurią dovanojome svetur gyvenantiems tautiečiams ir muzikos mylėtojams. Koncertą vainikavo finalinė daina „Lietuva brangi“,
sujaudinusi lietuvių širdis, pripildžiusi jas šilumos, ilgesio ir dar kartą priminusi, kad Tėvynė yra brangiausias mūsų turtas.
Mus pasveikinti atvyko ambasadorė Lina Rukštelienė, konsulas Martynas Kleinauskas ir bendruomenės pirmininkė Elena Šataitė – Survilienė. Jie pasidžiaugė mūsų atliekamomis lietuviškomis dainomis ir bendryste.
Kelionės metu lankėmės ir Mocarto gimtinėje Zalcburge – grožėjomės kalnų apsuptais nuostabiais vaizdais, Hellbrunno rūmais bei parkais, muziejais, leidomės į įdomią pažintį druskų kasykloje.
Nors ilgos valandos autobuse pareikalavo kantrybės ir jėgų, kelionę lydėjo dainos, šypsenos ir nuoširdus buvimas kartu. Grįžome pavargę, bet kupini įspūdžių, dar stipresni kaip choras ir dar labiau įkvėpti muzikos, kuri jungia žmones, nepaisant atstumų.
















