Nacionalinių instrumentų orkestras

Vadovas ir dirigentas – NERIJUS MARTINAITIS

Kanklių grupės vadovė – RŪTA JONYNIENĖ

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestras įkurtas 1977 m. Kolektyvas aktyviai dalyvauja mokyklos, miesto ir visos respublikos kultūrinėje veikloje, kiekvienais metais ruošia naujas koncertines programas ir jas atlieka įvairiuose projektuose, festivaliuose, koncertuose. 

Liaudies instrumentų orkestras kasmet vyksta į koncertines – edukacines keliones. Dalyvauja ir koncertines programas atlieka įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose: Austrijoje, Čekijoje, Italijoje, Turkijoje, Rumunijoje, Lenkijoje, Estijoje. Nuo pat kolektyvo įkūrimo, orkestras yra nuolatinis visų organizuojamų Dainų bei Moksleivių dainų švenčių dalyvis. Nuo 2003 metų kolektyvas aktyviai bendradarbiauja ir ruošia koncertines programas su Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos šokių kolektyvu „Viltukas“.

Orkestras parengė ir atliko įvairių žanrų koncertines programas kartu su šiais kolektyvais: valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“, LMTA liaudies instrumentų orkestru, instrumentinės muzikos grupe „Subtilu-Z“, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos tautinių instrumentų ansambliu „Subatėlė“, Panevėžio muzikos mokyklos tautinių instrumentų orkestru, Vilniaus jėzuitų gimnazijos choru, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestru, jaunių choru „Cantica“, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos tautinių instrumentų ansambliu „Jurginėlis“, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro tautinių šokių kolektyvu „Ugnelė“, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos akordeonistų orkestru ir su daugeliu kitų kolektyvų bei solistų.

Liaudies instrumentų orkestras:

 • „Aukso paukštės“ laureatas;
 • VI tarptautinio Kazimiero Biliūno tautinių muzikos instrumentų solistų, ansamblių ir orkestrų festivalio – konkurso I vietos laureatas ir specialaus (Tautinės muzikos asociacijos „Trimitatis“) konkurso prizo laimėtojas;
 • Respublikinio Kazimiero Biliūno tautinių muzikos instrumentų solistų, ansamblių ir orkestrų festivalio – konkurso I vietos laureatas;
 • LR ŠMM suteikta I meninio pajėgumo kategoriją.

Šis orkestras pasižymi aktyvumu, kūrybingumu, novatoriškumu, pastaruoju metu į savo repertuarą įtraukiantis vis daugiau naujos šiuolaikinės muzikos, tačiau tuo pačiu puoselėjantis ir senąsias lietuviškos muzikos tradicijas. Kolektyvas dalyvavo ir koncertines programas atliko:

 • Visose respublikinėse Dainų šventėse ir Moksleivių dainų šventėse;
 • Edukacinėje programoje „Pasaulio muzika“. Koncerte grojo kartu su žymiausiais Švedijos folkloro ir džiazo atlikėjais;
 • Projekte „Nuo folkloro iki roko kartu su draugais“. Baigiamajame koncerte grojo su grupe “G&G Sindikatas”;
 • LRT televizijoje laidoje „Duokim garo“;
 • Tęstiniuose projektuose „Mokomės vieni iš kitų“;
 • Respublikiniuose liaudies instrumentų ansamblių ir orkestrų festivaliuose „Pavasario sutartinė“;
 • Respublikiniame moksleivių chorų festivalyje „Muzikuokime drauge“;
 • Respublikiniame liaudies instrumentų orkestrų festivalyje „Gaudžia daudytės“;
 • Kūrybiniame projekte „Bičiulystės gaidos“;
 • Tarpmokykliniame projekte „Sveika muzika“;
 • Tarpmokykliniame projekte „Pavasario skambesiai“;
 • Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės ir Linco muzikos mokyklų bendrame projekte „Susitikimai kryžkelėse“ – „Liaudies muzikos vakaronė“;
 • Vilniaus mokytojų liaudies instrumentinės muzikos ir tautinio šokio kūrybos festivaliuose „Tek saulelė“;
 • Vilniaus moksleivių meniniuose projektuose „Iš dainų skrynelės“;
 • Gatvės muzikos dienose ir kt.