Jaunių choras „Andante”

Vadovė Auksė Stankevičienė,
Chormeisterė  Regina Pažusienė,
Koncertmeisterė  Patricija Sulžickytė.

Choras „Andante“ suburtas 1990 metais, nuo 2005 metų jam vadovauja Auksė Stankevičienė.

Kolektyvas aktyviai dalyvauja mokyklos, miesto, šalies renginiuose. Daugelio festivalių, muzikinių projektų, konkursų, Dainų švenčių dalyvis. Rengia originalias koncertines programas, kūrybinius vakarus, dalyvauja tradiciniuose renginiuose, pažymint Tarptautinę mokytojo, Valstybės dienas, rengia sakralinės muzikos koncertus.

Nuo 2008 m. A. Stankevičienė organizuoja muzikinius tęstinius projektus – festivalius  „Vandenys pavasariniai“, „Puokštė gimtinei“, „Susitikime dainoj“, “Muzikuokime drauge“ su įvairių šalies muzikos mokyklų chorais, vokaliniais ansambliais, solistais.

2011 m. ir  2019 m. choras „Andante“ pelnė I laipsnio diplomus Lietuvos chorų konkurse „Mes Lietuvos vaikai“.

Nuo 2013 m. vadovė organizuoja edukacines koncertines keliones po Europos šalis. Kolektyvas koncertavo Prahoje (2013 m. Čekija), Rygoje (2014 m. Latvija),  Budapešte (2015 m. Vengrija), Veronoje (2016 m. Italija), Zadare (2017 m. Kroatija), Helsinkyje (2018 m. Suomija), Chemnitz (2019 m. Vokietija).

Pandemija sustabdė koncertinę veiklą, bet choras rado būdą toliau koncertuoti virtualiai. Ir 2020 m. vadovė Auksė išleidžia choro „Andante“ vaizdo klipą „Kalėdų ankstų rytą“. Sekančiais metais (2021 m.) pasirodo choro vaizdo klipas, skirtas  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai „Nenusigąsk, tai aš “. Ir sezoną užbaigia virtualus koncertas „Andante  kaleidoskopas“.

2022 m. kolektyvas toliau rengia tradicinius koncertus, tęstinius projektus su šalies jaunimo chorais, populiarina ir puoselėja chorinę muziką.