Choras „Viva Voce”

Chormeisterė – Elvyra Pliopienė

Koncertmeisteriai – Dalia Šakenytė, Dainius Jozėnas

Vokalo pedagogė – Agnė Stančikaitė

Vilniaus Balio  Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choras suburtas 1970 m. Šiuo metu jame dainuoja  apie 150 moksleivių, kurių amžius nuo 10 iki 18 metų. Nuo įkūrimo pradžios choras dalyvavo visose respublikinėse, vėliau Pasaulio lietuvių dainų šventėse, pelnė švenčių laureatų vardus, dalyvavo daugelyje Vilniaus miesto bei respublikinių chorinių renginių.

Choro repertuare – jau šimtais kūrinių skaičiuojama įvairių epochų užsienio bei lietuvių kompozitorių chorinė kūryba, lietuvių bei daugelio pasaulio tautų harmonizuotos, aranžuotos  dainos, džiazo bei roko kompozicijos.

Chorui dirigavo žymūs dirigentai S. Sondeckis, M. Pitrėnas, M. Staškus, M. Barkauskas, JAV kompozitorius ir dirigentas R. Dilworth, kartu grojo Lietuvos kamerinis, Operos ir baleto teatro, LRT lengvosios muzikos orkestrai, Stokholmo Karališkosios filharmonijos bigbendas. Kartu dainuota su V. Noreika, V. Prudnikovu, E. Kaniava, J. Leitaite, L. Domikaite, N. Kazlaus, A. Krikščiūnaite, V. Povilioniene, V. Kernagiu bei daugeliu kitų Lietuvoje žinomų dainininkų.

Choras su pasisekimu dainavo visose garbingiausiose Vilniaus koncertų salėse, bažnyčiose, dalyvavo 2002, 2003, 2005, 2010 ir 2011 metų Didžiojo Muzikų parado koncertuose Nacionalinėje filharmonijoje, B. Briteno operos „Mažasis kaminkrėtys“ pastatyme Nacionaliniame operos ir baleto teatre, 2015 m. A. Navako ir G. Samsono miuziklo „Styga – miuziklas apie mūsų gyvenimą“ pastatyme Šokio teatre.

2007 m. chorui suteiktas „VIVA VOCE“ vardas.

2008 ir 2011 m. choras „VIVA VOCE“ suorganizavo tarptautinį chorų festivalį „Cantemus“. Nuo 2012 m. rengia šalies chorų tęstinį projektą-festivalį „Dainų tiltai“.

2009 m. gegužės mėn. choras lankėsi Europos kultūros sostinėje Lince (Austrija), kur dalyvavo bendrame Vilniaus ir Linco muzikos mokyklų projekte „Susitikimai kryžkelėje“. Antroji šio projekto dalis vyko gruodžio mėn. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Choras plačiai dalyvauja tarptautinėje veikloje Lietuvoje. Bendradarbiaujant su Vilniuje reziduojančiomis užsienio šalių diplomatinėmis atstovybėmis, dalyvavo Italijos, Lenkijos, Turkijos, Armėnijos, Gruzijos muzikiniuose festivaliuose. Buvo atliekami šių šalių kūriniai originalo kalbomis. 2018 m. pavasarį „VIVA VOCE“ dalyvavo Japonijos ambasados surengtame japonų muzikos festivalyje, kur šalies kalba atliko populiarius kūrinius. Tų pačių metų lapkričio mėn. choras  sėkmingai  gastroliavo Japonijoje, kur turėjo net 9 koncertus Tokijuje, Kiote, Nagojoje, Hačidžyje, Tojohašyje, Gifu, Sugiharos gimtinėje Jaocu ir kituose miestuose. Šios  dviejų savaičių kelionės metu choristės bendravo su japonų moksleiviais, mokėsi lankstyti origami, rašyti hieroglifus ir netgi parungtyniauti japoniškų lazdelių valdymo varžybose.

„VIVA VOCE“ tris kartus lankėsi Italijoje, koncertavo JAV, Prancūzijoje, Anglijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Austrijoje, Turkijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Latvijoje, Japonijoje, Maltoje.

Tarptautiniai VIVA VOCE choro laimėjimai:

2008 m. tarptautiniame chorų konkurse „IL GARDA IN CORO“ Italijoje choras pelnė laureato vardą  ir specialųjį prizą už vertingiausią ir meniškiausią konkurso programą.

2009 m.  tarptautiniame chorų konkurse Antalijoje (Turkija) laimėta I vieta bei pelnytas absoliučiai geriausio choro apdovanojimas  „Summa cum laude“.

2011 m.  laimėta I vieta 17-ajame tarptautiniame habanerų konkurse „TORREVIEJA HABANEROS“  Torreviechoje, Ispanijoje.

2012 m. 48-ajame tarptautiniame chorų konkurse „MONTREUX  CHORAL FESTIVAL“  Šveicarijoje  pelnė laureato vardą  bei prizą už geriausiai atliktą privalomąjį kūrinį.

2013 m. „VIVA VOCE“  chorui  įteiktas  garbingiausias  Lietuvoje  apdovanojimas  „AUKSO  PAUKŠTĖ“   nominacijoje  „TARPTAUTINIO  SPINDESIO  ŽVAIGŽDĖ“.

2015 m.  GRAND PRIX  ir  žiūrovų simpatijų prizas  V tarptautiniame chorų sakralinės muzikos konkurse  KAUNAS  MUSICA RELIGIOSA  2015.

2018 m. pavasarį Slovakijoje vykusiame prestižiniame 12-ajame tarptautiniame chorų konkurse „SLOVAKIA CANTAT“ „VIVA VOCE“ laimėjo GRAND PRIX, pripažintas absoliučiai geriausiu konkurso kolektyvu visose trijose koncertinėse programose, o choro vadovai Virginija Katinienė ir Raimondas Katinas pelnė geriausių konkurso dirigentų vardą.

Choro vadovai mokytojai ekspertai Virginija Katinienė ir Raimondas Katinas plačiai žinomi dirigentai tiek Lietuvoje, tiek ir daugelyje Europos šalių. Dažnai kviečiami į chorų ir dirigentų konkursų vertinimo komisijas, festivalius, kitus renginius. Lietuvos prezidentės apdovanoti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliais.