Akordeono metodinė grupė

Akordeono metodinės grupės pirmininkai: Nijolė Vigelienė ir Raimondas Jakutis

Metodinės grupės mokytojai: Nijolė Vigelienė, Gintautas Smolskas, Raimondas Jakutis (akordeonų orkestro ir akordeonų ansamblio vadovas), Vladimiras Petkevičius, Viktorija Jurkšienė, Andrius Balachovičius, Tautvydas Jurkša, Tadas Motiečius, Alma Petrauskaitė.

Mūsų mokykloje akordeonu pradėta mokyti 1949 metais. Pirmasis akordeono mokytojas, čekų kilmės muzikantas – Valerijonas Dzevočka.

1964 m. akordeono skyriaus  vadovu tapo kompozitorius Mikas Vaitkevičius, vėliau  vadovavo LMTA docentas  Albertas Baika, Lionginas  Marcijonas, Stasys Baumilas, Česlovas Leonas, Gintautas Smolskas, Jūratė Pivoriūnienė, Raimondas Jakutis.

Akordeono metodinės grupės  mokytojai  –  patyrę pedagogai,  dauguma  jų – baigę šią mokyklą: Vladimiras Petkevičius, Nijolė Vigelienė, Raimondas Jakutis, mokyklos direktorė Irena Karsokienė.

Su meile ir atsidavimu mokytojai dalinasi savo sukaupta patirtimi ir kompetencija, siekdami prasmingų tikslų  –  padėti mokiniui žengti gyvenimo keliu, ugdant meilę muzikai, gėriui, diegiant aukščiausius moralės ir elgesio principus.

Į kolektyvą įsilieję jauni mokytojai kupini entuziazmo, naujų idėjų, iniciatyvų, su dideliu proveržiu. Kurdami savo  veiklos istoriją, jie  aktyviai dirba ir už mokyklos ribų, įtraukia mokinius į bendras koncertines programas, dalyvauja  tarptautiniuose seminaruose ir konkursuose. Šiuolaikiniam mokiniui labai imponuoja mokytojų atlikėjiška veikla, jų dalyvavimas festivaliuose, tarptautiniuose ir televizijos projektuose.  Mokiniai  ir jų tėveliai klausosi mokytojų  atliekamų kūrinių mokyklos renginiuose, užsidegę  muzikuoja kartu ir palaiko savo  mokytojus koncertų salėse.

Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos akordeono skyriaus moksleiviai aktyviai koncertuoja renginiuose mokykloje ir visuomeninėse  erdvėse. Jie kviečiami atstovauti mokyklą svarbiausiose šalies institucijų, organizacijų, Maltos ordino, UNICEF šventėse, dažni svečiai  Vilniaus miesto savivaldybės renginiuose. Stipriausieji ir labiausiai to siekiantys, jaunieji akordeonistai bando jėgas respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose ir džiugina aukščiausiais laimėjimais.

Akordeonų orkestras (vadovas Raimondas Jakutis) –  mokyklą reprezentuojantis, koncertuojantis kolektyvas.

Per visus orkestro gyvavimo metus – tęsiama nuostabi tradicija – koncertinės kelionės po svečias šalis. Orkestras  jau yra  pabuvojęs daugelyje Europos valstybių.  2019 m. pavasarį kartu su jaunesnių klasių ansambliu  koncertuodami keliavo po  Čekiją  ir Austriją.

Iš kelionių moksleiviai  sugrįžta kupini  neišdildomų  įspūdžių, patirčių, susidraugavę  ir  dar labiau pamilę  muzikavimą. Keliaujant susikuria teigiamos nuostatos, užgimsta  ateities vizijos.

Mūsų skyriaus  pasididžiavimas – didžiausias ir gražiausias renginys, sumanytas įprasminti  ilgamečio mokytojo, kompozitoriaus  Miko Vaitkevičiaus  atmintį  ir kūrybą  – respublikinis  akordeonų orkestrų  festivalis ,,Senieji  Vilniaus stogai“. Festivalis išskirtinis tuo, kad jame šalia orkestrų kviečiami koncertuoti žinomi šalies atlikėjai – mūsų mokyklos mokytojai. Festivalyje dainavo ir dalinosi prisiminimais Nijolė Ščiukaitė, Birutė Dambrauskaitė, Vytautas Labutis, Andrius Balachovičius  ir kt. 2019 metų gegužės mėnesio  25 dieną festivalis nuskambėjo ketvirtą kartą ir buvo skirtas Akordeono skyriaus 70 -mečiui. Ši šventė pagerbė ir priminė  visus buvusius akordeono skyriaus mokytojus.

Festivalis ,,Senieji  Vilniaus stogai“ visada kupinas gražiausių jausmų.  Pirmiausia tai – mūsų šaunus muzikuojantis  jaunimas, malonios akimirkos su kolegomis, pasididžiavimas akordeonų orkestrų vadovais, kurie kaskart sugeba nustebinti naujomis idėjomis ir  atradimais, tai  užsimezgusi draugystė su mokinių tėveliais, susitikimų su buvusiais mokiniais džiaugsmas, tai  nuostabiai skambanti akordeono muzika. Ir visa tai kartu – laimingos akimirkos, mus pakylėjančios  ir įkvepiančios.

Sekite mūsų veiklą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės mokyklos Akordeono skyriaus  Facebook paskyroje.