„Muzika – mano gyvenimas“

Šių metų liepos pirmosios vakaras Varėnos Dainų slėnyje. Paslaptingai sustingo pušų šakos, nė mažiausios bangelės šalia esančiame ežere. Nuostabioje erdvėje tarsi suskambo prof. Petro Bingelio ištarti žodžiai: „Muzika – mano gyvenimas“. Taip  pavadinta chorų šventė, skirta Maestro 80 – mečiui, didžio lietuviškos dainos puoselėtojo, iškiliojo Dzūkijos sūnaus atminimui.

Kaip vienas žinomiausių Lietuvos chorų į šventę buvo pakviestas ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choras „VIVA VOCE“. Gera buvo dainuoti kartu su Kauno valstybiniu, „Liepų“, „Ave Vita“ ir kitais chorais – su 600 dainininkų iš įvairių Lietuvos miestų.

Chorams dirigavo žymiausi chorų dirigentai: Robertas Šervenikas, Vytautas Miškinis, Rasa Gelgotienė, Audronė Zupkauskienė, Kastytis Barisas, Virginija Katinienė, Raimondas Katinas ir dar visa eilė chorinio meno meistrų. Toli kloniais aidėjo galingas operos solisto Liudo Mikalausko.

Choras grįžo namo pakylėtas ir laimingas – atmintyje daug jaudinančių, nuoširdžių ir dvasingų akimirkų. Buvo labai gera ir šviesu.