Koncertas „Skambantys knygų puslapiai”

Džiaugtis lapkričiu – nelengva. Vakarai vis ilgesni, o vasaros prisiminimai – vis blyškesni. Ir jeigu ne įsimintini renginiai, šis mėnuo tikrai virstų tamsiu, slogiu bei niūriu.

Lapkričio 11 d. Vilniaus centrinėje bibliotekoje įvyko Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos auklėtinių koncertas  „Skambantys knygų puslapiai“. Didžiulis būrys klausytojų išgirdo muzikinę programą, sudarytą iš šioje bibliotekoje saugomų muzikinių leidinių. Koncerto dalyvius parengė dainavimo mokytoja Agnė Stančikaitė, fortepijono mokytoja Vaiva Blažienė ir kanklių mokytoja Jolita Matkienė. Koncertmeisterė Vaiva Blažienė.

Šis renginys tapo ir puikia edukacija: vyr. bibliotekininkė Marina Ivinska pristatė seniausią bibliotekoje saugomą liturginių giesmių rankraštį, publikuotą 1848 metais, supažindino su 3D modeliavimo ir virtualios realybės projektavimo kūrybine erdve, fonoteka ir visa 10000 vinilinių plokštelių kolekcija.

Muzika, pasididžiavimo ir džiaugsmo kupini pasirodymai, komplimentai pedagogams už auklėtinių paruošimą, susirinkusiųjų šypsenos ir gausūs aplodismentai skambėjo viso koncerto metu. Buvo jaukus, prasmingas, įsimintinas vakaras.