Akvilės Ališauskaitės koncertinis turas po Lietuvą 2023

Septynerių metukų mergaitė, kurios balsas stebina ne vieną klausytoją, surengė koncertinį turą po Lietuvą, kurio metu įvyko net 6 koncertai skirtingose vietovėse. Koncertai – rečitaliai buvo pavadinti įvairiomis skirtingomis spalvomis, kas suteikė žaismingumo ir jaukumo vaikams bei visiems klausytojams. Turas skirtas Lietuvos ir Ukrainos vaikams.

Akvilės rožinis koncertas nuskambėjo Skuodo miesto muziejuje, kur gausus klausytojų būrys sutiko mažąją atlikėją kartu su visa jos palaikymo komanda – tėveliais, broliu bei mokytoja ir pianiste. Neatsitiktinai Akvilė turi tokią komandą, mat jos tėveliai muzikai.  Mama kanklininkė Aistė Bružaitė ir tėtis birbynininkas, dirigentas Egidijus Ališauskas, brolis taip pat mokosi muzikos – groja birbyne ir dainuoja. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytoja Sonata Kudžmienė, pradėjusi Akvilę mokyti dar prieš 4 metus (kai Akvilytei buvo treji), yra nuolatinė Akvilės palydovė, idėjų generatorė, guodėja, užtarėja ir pagalbininkė. Taip pat mums visada talkina nuostabi pianistė Judita Ūksaitė, kuri dalyvauja bene kiekviename koncerte ir puošia savo pasirodymais kiekvieną muzikinį Akvilės numerį.

Toliau koncertinis turas kėlėsi į Kuršėnus, kur nuskambėjo Akvilės mėlynas koncertas. Neatsitiktinai pasirinkti šie Žemaitijos miestai, mat tėveliai kilę iš šių kraštų. Mamos Aistės gimtinė – Skuodas, o tėvelio – Kuršėnai. Kuršėnų kultūros centro Didžiojoje salėje  Akvilės klausėsi pilnutėlė publika, tarp kurios buvo ir miesto savivaldybės atstovai, ir gausus būrys mokinių. Koncerto metu skambėjo tiek lietuvių liaudies, tiek populiarūs lietuvių ir užsienio kompozitorių opusai, pritariami fortepijonu, kanklėmis, birbyne ir būgneliu.

Šaltas pavasaris nepadeda vaikų balsams, bet pasitelkę įvairių tradicinių bei medicininių priemonių, stengėmės laikytis iš visų jėgų ir toliau dovanoti klausytojams šiuos nepaprastus, neeilinius koncertus. Artėjant Mamytės dienai, Akvilė surengė savo žalią koncertą „Malda mamoms“, kuris įvyko Vilniaus šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje balandžio 30 dieną. Bendruomenė klausėsi melodingų dainų, kurias atliko Akvilė, jos brolis Lukas bei scenos draugė Barbora Žižytė, pritariant fleitininkei Augustei Janatjevai, pianistei Juditai Ūksaitei bei tėveliams.

Greta šių koncertų, Akvilytė dalyvavo ir gausybėje kitų renginių, kuriuose taip pat dovanojo savo išmoktas ir išjaustas dainas. Tad didelis krūvis privertė pasidaryti išeiginių „dainavimo“/“nedainavimo“ dienų. Koncertas Musninskuose buvo nukeltas į gegužės 28 dieną (iš gegužės 16 d.).  Tad pasveikus buvo surengtas dar vienas koncertas Kauno „Vyturio“ gimnazijoje – gegužės 23 d. 12 val. šios mokyklos mokiniams, kuriems be galo svarbią vietą gyvenime užima muzika. Geltonasis koncertas taip įsiliejo į šios gimnazijos nuotaiką, kad dauguma klausytojų taip pat pasipuošė geltona spalva, kuri švietė kaip šviesi pavasario saulė.

Į Musninkus Akvilė su savo nepakartojama komanda, prie kurios prisidėjo ir kanklininkės studentės Ūla Paliokaitė ir Aušrinė Ulinskaitė, nukeliavo gegužės 28 dieną, kur buvo surengtas Akvilės raudonas koncertas. Munsninkų krašto bendruomenė „Spindulys“ aktyviai prisidėjo prie renginio organizavimo ir svetingai priėmė jaunąją solistę, palaikė gausiais aplodismentais bei išprašė biso. Akvilė prisiminė savo senai atliekamą dainą „Žiaure graži žėima“. Nuostabus jausmas po koncerto tvyrojo jaukiame Musninkų „Žaliame name“…

Pakeliui į vasarą Akvilė ir gausus būrys scenos partnerių ruošėsi galutiniam finaliniam Akvilės spalvotam koncertui.  Jis įvyko simbolišką dieną – birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje Didžiojoje salėje. Renginyje dalyvavo visa Akvilės šeima, mokytoja Sonata Kudžmienė, pianistė Judita Ūksaitė, operos solistė Dovilė Kazonaitė, legendinė liaudies dainų karalienė Veronika Povilionienė, fleitininkė Eglė Juciūtė bei kanklininkės Ūla Paliokaitė, Aušrinė Ulisnkaitė. Šis nuostabus būrys muzikų sukūrė nepaprastą šventę Akvilei bei visiems tą dieną buvusiems kartu. Įspūdingas repertuaras nepaliko abejingų, Akvilės balsas užbūrė ne vieną klausytoją.

Smagu ne vien Akvilės pasiekimas surengti tokio pobūdžio koncertinį turą, kai jai tik septyneri. Nepaprastas jausmas ir tai, jog Akvilę supa tokie dvasiškai turtingi žmonės. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla savyje talpina nuostabius pedagogus bei mokinius, tarp kurių ir mūsų dainavimo mokytoja Sonata Kudžmienė. Jos atsidavimas darbui ir vaikams – begalinis, kas skatina kiekvieną mokinį tobulėti, siekti geriausios savo versijos… Nepaprastai jauku žinoti, jog vaikas mokosi muzikos su meile ir prasme, negalvodamas apie jokius iššūkius ar sunkumus. Nes visa tai supa, skatina, palaiko ir veda – mokytoja. Sonata Kudžmienė ir buvo viso šio koncertinio turo sumanytoja, spalvų ir pavadinimų idėjų autorė, visų koncertų vedėja. Svarbu ir tai, jog visas šis turas, skirtas vaikams – Lietuvos ir Ukrainos! Nes juk kiekvienas vaikas turi teisę džiaugtis gyvenimu, dainuoti, žaisti, eiti, mokytis, rėkti, pykti, svajoti, mylėti, apkabinti… Nes Juk kiekvienas vaikas turi teisę gyventi! Dėl vaikų mes galime viską!