Moksleivių simfoninis orkestras „Simfukai”

Orkestro meno vadovas ir dirigentas – MODESTAS BARKAUSKAS
Vadovas – Artūras Alenskas
Grupių vadovai: Vilius Pocius, Dalius Jovaiša, Egidijus Stanelis, Jonas Armonas, Ernestas Ramelis.

Mokyklos direktorės Laimutės Užkuraitienės iniciatyva 1999 metais įkurtas Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras. Pirmuoju orkestro meno vadovu ir dirigentu buvo Ugnius Vaiginis. Nuo 2001 m. orkestrui vadovauti ėmėsi dirigentas Modestras Pitrėnas.
Šis kolektyvas surengė jau per penkiasdešimt koncertų pačiose žymiausiose Lietuvos koncertų salėse. Itin plataus atgarsio susilaukė šio kolektyvo pasirodymai Lietuvos nacionalinės filharmonijos, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Kongresų rūmų scenose, dalyvavimai įvairiuose muzikiniuose projektuose kartu su kitais mokyklos bei profesionaliais respublikos muzikiniais kolektyvais, tarptautiniai projektai, koncertinės gastrolės Vokietijoje, Lenkijoje, Čekijoje.

Vadovaujami tarptautinio G. Fittelbergo dirigentų konkurso aukso medalio ir Grand Prix laimėtojo  Modesto Pitrėno bei padedami pedagogų Tatjanos Kuc, Artūro Alensko, Viliaus Pociaus, Edgaro Kričenos, Arvydo Barzinsko bei Daliaus Jovaišos, jaunieji orkestro artistai  parengė begalę koncertinių programų, kuriose skamba  tiek klasikos šedevrai, tiek nūdienos lietuvių bei užsienio kompozitorių kūriniai. Orkestro repertuare G. Bizet, G. Verdi, J.Haydn‘o, C. Saint-Saens‘o, M. Ravel‘io, E. Gryg‘o,  L. A. Minkus‘o, J. Offenbacho, E. Griego, S. Prokofjevo, P. Čaikovskio, A. Borodino, M. K. Čiurlionio, B. Dvariono,  E. Balsio, J. Andrejevo, J. Strauss‘o, P. Mascagni, H. Grosse-Schware, A. Rodrigo, L. Anderson‘o, Fr. Mercury ir daugybės kitų autorių kūriniai, dauguma kurių įrašyti išleistoje orkestro kompaktinėje plokštelėje.
Orkestras – tarptautinio IV  ir VI jaunųjų muzikų  festivalio „Skambanti banga”,  Lietuvos muzikų rėmimo fondo rengiamų projektų, Lietuvos muzikų sąjungos „Didžiųjų Lietuvos muzikų paradų” dalyvis.
Su jaunaisiais artistais dažnai koncertuoja žymiausios Lietuvos operos žvaigždės, solistai instrumentalistai, dirigentai. Negalima būtų neprisiminti koncertų, kuriuose su orkestru dainavo V. Noreika, V. Prudnikovas, E. Kaniava, I. Zelenkauskaitė, R. Tallat-Kelpšaitė, N. Vilkanauskaitė, R. Juzukonytė, R. Šilinskaitė, A. Rubežius, Č. Nausėda, griežė M. Švėgžda von Bekkeris, Fabian Fresen (Vokietija), Š. Kačionas, R. Beinaris, A. Dvarionaitė, už dirigento pulto stovėjo prof. S. Sondeckis, prof. J. Domarkas, V. Viržonis, M. Staškus, V. Lukočius, Chr. Malescov (Vokietija).
Neišdildomus įspūdžius tiek orkestro nariams, tiek klausytojams paliko atvira B. Dvariono DMM moksleivių simfoninio orkestro repeticija-koncertas, dalyvaujant garsiajam maestro Mstislavui Rostropovičiui  (2005 m. kovo 1 d.).
Didele švente tampa ir mokyklos solistų bei pačių orkestro artistų pasirodymai su orkestru.
Kiekvieną vasarą nuotaikingu „Simfukų“ vardu save vadinantis orkestras rengia kūrybines vasaros stovyklas Lietuvos pajūryje, kur ne tik kartu  ilsisi, bet ir repetuoja, ruošia naujas koncertines programas, koncertuoja  Žemaitijoje.
Šiuo metu orkestre muzikuoja per 80 įvairaus amžiaus moksleivių.  2007 metų rugsėjį buvo žengtas drąsus, bet gyvybiškai būtinas žingsnis. Kolektyvas, paskelbęs naujų narių priėmimą, atsinaujino. Į jau patyrusių „Simfukų“ gretas įsiliejo didelis būrys jaunesnių kolegų, kurių atėjimas, galbūt, kiek ir pakoregavo orkestro galimybes renkantis repertuarą,  tačiau jokiu būdu nesustabdė  ambicingų užmojų ir siekių.