Moksleivių simfoninis orkestras „Simfukai”

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos
Moksleivių simfoninis orkestras
 „Simfukai”

Dirigentas- Modestas Barkauskas
Vadovas – Artūras Alenskas

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos Moksleivių simfoninis orkestras, arba dar kitaip vadinami „Simfukai” į pirmąją savo repeticiją susirinko 1999 metų rudenį. Kolektyvas, surengęs daugiau nei 400 koncertų, savo pasirodymais maloniai stebinantis klausytojus, koncertavo visose pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse, tame tarpe Lietuvos Nacionalinės filharmonijos, Nacionalinio Operos ir baleto teatro scenose. Orkestras yra dalyvavęs ne viename tarptautiniame projekte, koncertavęs su žymiausiais Lietuvos dirigentais, vokalistais ar solistais instrumentalistais. Orkestras didžiuojasi turėję garbės paklusti ilgamečio savo Maestro M. Pitrėno, dirigentų prof. S. Sondeckio, prof. V. Viržonio, prof. J. Domarko, M. Staškaus, V. Lukočiaus, Ch. Malescov (Vokietija), St. Malzew (Vokietija), G. Kennaway (D. Britanija), G. Bellincampi (Italija), K. Nyemeyer (Prancuzija) A. Simonyan (Belgija) batutoms.

Kolektyvo repertuarą sudaro gausybė klasikos kūrinių, nevengiama ir šiuolaikinių kompozicijų, koncertuose pašmaikštaujama ir roko klasikos metamorfozėmis. Jaunatviška energija trykštantis kolektyvas savo koncertų programų įvairove bei atlikimo kokybe geba nustebinti žiūrovus bei muzikos profesionalus ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu.  Simfukai yra surengę ne vienas gastroles užsienyje – koncertuota Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Belgijoje, Prancūzijoje ir kt. Iš visur parsivežami tik puikiausi publikos atsiliepimai, spaudos įvertinimai.

Keletas paskutniųjų metų „Simfukams“ buvo itin dosnūs tiek Lietuvos, tiek tarptautinės muzikinės bendruomenės dėmesiu. Orkestras tapo asocijuotuoju Europos orkestrų federacijos nariu, 2021 metais „Simfukai“ Lietuvos Meno kūrėjų asociacijos buvo įvardintas kaip vienas išskirtiniausių Lietuvos kultūros reiškinių ir pelnė Lietuvos Muzikų sąjungos įsteigtą „Auksinio disko“ apdovanojimą. as. 2022 metais po atrankos konkurso Prancūzijoje, nukonkuravęs dar 76 dalyvavusius kolektyvus, orkestras buvo atrinktas ir  koncertavo Prancūzijoje, Belforto mieste vykusiame Tarptautiniame Muzikos festivalyje. Orkestro koncertas įtrauktas į geriausiai festivalyje pasirodžiusių kolektyvų 10-uką, o jo atliekama ištrauka iš E. Balsio siuitos „Eglė žalčių karalienė“ – įtraukta į festivalio leidžiamą vinilo plokštelę.

Grupė Simfukų jaunųjų artistų koncertavo Paryžiaus filharmonijos Didžiojoje Pierre Boulez‘o taip pat Strasbūro  Palais de la Musique salėse, atstovaudami Lietuvą Jungtiniame Europos šalių jaunimo orkestre,.

Pats kolektyvas taip pat yra daugybės projektų, skatinančių Jaunimo simfoninių orkestrų kūrimąsi ir veiklą, iniciatorius. Vienas paskutiniųjų tokių projektų – šių metų balandį įvykęs Baltijos šalių Jaunimo Simfoninių orkestrų festivalis. Kiekvienais metais, vasaras „Simfukai“ leidžia  kūrybinėse stovyklose Lietuvos pajūryje, kur gimsta naujos koncertų programos, kur prasideda nauji koncertiniai sezonai.

Šiuo metu kolektyve groja virš 80 jaunųjų artistų. Orkestro išskirtinumas o ir sėkmė slypi jo narių ambicingumo, siekių troškimo, darbštumo, kitų vertybių puoselėjime, o unikalumas – amžiuje. Tai vaikai. Jauniausiam artistui vos 10 metų. Nepaisant to, su vadovų pagalba šiems vaikams paklūsta kone bet kuri klasikos šedevrų partitūra. Orkestrui diriguoja ilgametis jo  bei Vilniaus Šv.Kristoforo kamerinio orkestro vadovas, tarptautinio  G.Fittelberg‘o tarptautinio konkurso laureatas, dirigentas Modestas Barkauskas. Orkestro vadovas –  Artūras Alenskas. Orkestro grupių  vadovai – didžiųjų Lietuvos simfoninių orkestrų muzikantai bei Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pedagogai: Austėja Alenskaitė – Kavaliauskienė, Dalius Jovaiša, Marius Kavaliauskas, Ernestas Ramelis, Egidijus Stanelis, Vilius Pocius.

Nuolatos ir sistemingai dirbdamas, kolektyvas pelnė ne tik Lietuvos bei tarptautinės muzikinės visuomenės pripažinimą bet ir tapo tikrai išskirtiniu Lietuvos jaunimo kultūros reiškiniu bei neatskiriama Lietuvos muzikinės kultūros dalimi.