Styginių instrumentų baigiamasis koncertas

Paskutinį gegužės savaitgalį didžiojoje Balio Dvariono muzikos mokyklos salėje įvyko paskutinis baigiamasis mokslo metų styginių instrumentų skyriaus koncertas, kupinas jaudinančių ir įsimintinų akimirkų.

Renginys buvo ypatingas ne tik dėl talentingų atlikėjų pasirodymų, bet ir dėl bendruomenės susibūrimo, sukūrusio šiltą ir jaukią atmosferą pasineriant į muzikos pasaulį.

Koncertas prasidėjo žaviu E. Elgar ,,Salut D’amur”, atliekamu jaunųjų smuikininkių ansamblio, vadovaujamu mokytojų Irinos Kirzner ir Vilmos Vytienės. Po to scenoje pasirodė mažiausieji – 1 ir 2 klasių smuikininkai, kurių mielas ir nuoširdus ansamblinis muzikavimas kėlė šypsenas žiūrovams. Ansambliui vadovavo mokytoja Reda Puodžiukė.

Vėliau sceną užkariavo solistai – pirmokėlė Maria Corbett, pagriežusi W. A. Mozart ,,Gegužės dainą“ (mok. Rūta Aleksiūnienė),  bei antros klasės mokinys Dovydas Vipartas, vikriai pirštais bėgiojantis T. Šerno ,,Pavasarėlio“ pasažais, (mok. Danutė Serbentienė)

Dar vienas smuikininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Rūtos Aleksiūnienės, džiugino klausytojus lenkų liaudies daina ,,Gegutė“.

Violončelininkai Bernardas Kazlauskas (7 kl.) ir Jonas Mindaugas Dagys (9 kl.) virpino klausytojų širdis sodriais violončelės garsais, jų mokytojas Ernestas Ramelis.

9 klasės mokinės, Justina Korsun ir Amelia Andersen, kartu su savo mokytoja Ingrida Grigaitiene, atliko J. Brahms, Vengrų šokį nr. 6, D-dur

Koncerte netrūko ir Niujorko džiazo muzikos atspalvių. Amerikiečių kompozitoriaus G. Gershwin ,,It Ain‘t Necessary so“ dainą, iš operos ,,Porgis ir Besė“ atliko 10 klasės mokinė, Emilija Joffė (mok. L. Pugačiukienė).

Mokytojos Irinos Kirzner mokinės Uršulė Lukošaitytė (8 kl.) ir Saulė Traubaitė (9 kl.) nepriekaištingai griežė J. S. Bach Koncertą dviems smuikams d-moll, I d.

Stilių įvairovę praturtino romantinis devintos klasės mokinių fortepijoninis trio: Barbora Aukštolytė, Simonas Gradauskas ir Upė Baravykaitė, atlikę F. Chopin Valsą op. 34, nr. 2 (mok. Rūta Aleksiūnienė, Ernestas Ramelis, Jurga Silickienė).

Koncertą vainikavo Balio Dvariono muzikos mokyklos styginių orkestras, paklūstantis mokytojų Loretos Pugačiukienės bei Jono Armono batutoms. Klausytojai ir mokiniai į vasaros atostogas išlydėti nuotaikinga orkestro pasirodymo programa, kuri neleido ramiai nustygti klausytojų savo vietose.