Chorinio dainavimo bendrojo fortepijono metodinė grupė

Metodinės grupės pirmininkės: Jurgita Šarkuvienė ir Veslava Sulžicka.

Metodinės grupės mokytojos: B. Asevičiūtė, J. Gabriūnienė, R. Misiūnaitė, R. Paulavičienė, E. Pliopienė, E. Raalistė, V. Šakalytė, D. Šakenytė, I. Šataitė-Dailidienė, Š. Versockienė, E. Zujienė, L. Žickienė, L. Vaitkuvienė.

Chorinio dainavimo bendrojo fortepijono skyrius gimė kartu su choro skyriaus įsteigimu. Tai didelė, kūrybinga, patraukli savo meninėmis idėjomis metodinė grupė. Joje dirba puikūs pedagogai, kurių mokslo metai visada kupini projektų, festivalių, koncertų, pritraukiančių moksleivius, jų tėvus, mokyklos bendruomenę. Labai sėkmingi tęstiniai muzikiniai renginiai:

nuo 2006 m. gyvuojantis tęstinis respublikinis muzikos mokyklų  festivalis „Pavasario bliuzas”;

2008 m. gimęs festivalis „Lietuviškos muzikos akimirkos” – propaguojantis lietuvių autorių muziką, kurią vaikai atranda, susipažįsta ir pamilsta;

nuo 2012 m. rengiamas šalies muzikos mokyklų tęstinis meninis projektas „Muzika – vaizde” (2012 – „Kinas, kinas, kinas…”, 2013 – „Svečiuose – OPERA!”, 2014 – „Metų laikai”, 2015 – „Kelionė po Europą”). Projekte naudojamos vaizdo instaliacijos puikiai dera ir papildo išradingas renginio temas, iliustruoja skambančią muziką;

2012 m. gimęs etiudų festivalis–konkursas „Žaismingosios natelės”, kuriame jaunesniųjų klasių moksleiviai demonstruoja savo pirštelių bėglumą ir techniką.

Gilias tradicijas turi koncertai, kuriuose noriai ir gausiai dalyvauja chorinio dainavimo ir bendrojo fortepijono moksleiviai: „Polifoninė mozaika”, „Linksmieji ansambliai”, „Tau, Mamyte”, „Sonatos, sonatinos, variacijos…”. Visada jaukūs ir laukiami mokytojų klasių kalėdiniai koncertai.

Šios metodinės grupės auklėtiniai koncertuoja ne tik savo mokykloje, bet ir daugelyje Vilniaus miesto kamerinių erdvių – M. K. Čiurlionio namuose, St. Vainiūno namuose, B. Grincevičiūtės bute-muziejuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Taikomosios dailės muziejuje ir kt. Dalyvauta festivaliuose Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje, Nemenčinės muzikos mokykloje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, Lietuvos edukologijos universitete.

Be pagrindinės pedagoginės veiklos, mokytojai rengia metodinius darbus, skaito pranešimus, dalyvauja konferencijose.